Money Management

Money Management

Téměř každý už se v dnešní době orientuje v oblasti sportovních sázek. I když teprve začínáte, je však důležité se naučit základy, jak spravovat své těžce vydělané prostředky.

Začínáte a potřebujete udržovat svůj bankroll (celkové finance určené k sázení)?

Každý kdo sází na sportovní zápasy, by si měl vždy být vědom svého bankrollu, bez ohledu na to, jak často nebo kolik hodlá vsadit. Chcete-li být úspěšní, je nutné spojit své sportovní znalosti a analýzy s trochou matematické přesnosti. I když se jste jen rekreační sázející a sázení berete spíše jako zpestření a vzrušení pro daný zápas, musíte vědět, jak používat money management k tomu, abyste své finance pouze neutrácely.

NIKDY nesázejte finance, které potřebujete pro jiný účel či které si z nějakého důvodu nemůžete dovolit prohrát. Sázení je hazard a pouze mentálně silní a vyrovnaní lidé se dokáží sportovním sázením živit, neboť je potřeba dodržovat určitá pravidla a chování.

Jen si pamatujte následující 3 kroky a budete mít základní přehled o tom, jak každý profesionální sázkař úspěšně pracuje se svým bankrollem.

1. Určení výše vašeho bankrollu

Každý sázející má jiné tempo a jinak velký kapitál pro svůj bankroll.

Na počátku všeho je potřeba si zvolit výši Vašeho bankrollu a jeho rozdělení do jednotlivých sázkových kanceláří. Ano, čtete správně, je potřeba mít registrováno více účtů u více než jedné sázkové kanceláře viz článek Kurzy a jejich hodnota.

Pokud jste rekreační sázkař a sázíte pouze např. na velké události 4-5x do roka jako MS v hokeji, MS a ME ve fotbalu, Super Bowl, finále NHL či finále NBA, tak byste si měli zvolit nižší bankroll než kdybyste plánovali uzavřít např. 1 sázku/den.

Zvolte tedy pevné číslo vašeho bankrollu a držte se ho. Pokud totiž často provádíte vklady a výplaty, tak pak snadno ztrácíte přehled nad tím, zdali jste v plusu či mínusu.

2. Výše vkladu na jednotku (Unit)

Jakmile máme stanovenou výši bankrollu, musíte určit, jaké procento svého bankrollu vsadíte na jednu událost.

U začínajících sázejících doporučujeme udržovat velikost sázek konzistentní:

Vyberte velikost vkladu v rozmezí 1-5% svého bankrollu na jednu sázku.

Konzervativní sázející by se měli pohybovat v rozmezí 1-2% svého bankrollu na jednu sázku. Naproti tomu sebevědomější a agresivnější sázející mohou zvážit vsazení 3% svého bankrollu. Pokud jste si jistí svými znalostmi a dovednostmi v oblasti sportovních sázek, je možné, že byste mohli zvýšit velikost své jednotky na 4–5% z celkového bankrollu.

Doporučujeme pracovat s důvěrou a jednotkami (Units) ovlivňující výši vkladu.

Například: Pokud provedete analýzu sportovního zápasu, kterému maximálně důvěřujete, udělíte mu důvěru 10/10 tzn., investujete max. 5% = 10 jednotkám z vašeho bankrollu (pokud jste začátečník tak max. 3% z výše bankrollu).

Máte-li bankroll 20.000Kč, tak 5% je 1000Kč na sázku při důvěře 10/10. Pokud je důvěra nižší např. 7/10, tak volíte vklad = (Bankroll x 0,05 x 7) /10 = 700Kč.

3. Finální krok: Včas přehodnoťte své vklady a bankroll

Stejně jako samotné sporty je sportovní sázení velmi dynamické.

Proto je vhodné pravidelně aktualizovat velikost vašich vkladů během vaší sázkařské kariéry. Pokud značně vyhráváte nebo prohráváte, je třeba provést úpravy.

V případě série proher přehodnoťte výši vkladů, neboť se celkový bankroll rychle snižuje. Nezačínejte sázet více (navyšovat vklady), když zažíváte sérii proher ve snaze získat zpět své ztráty. Když se nacházíte v pocitu vyjetých kolejích, posaďte se, přeostřete a znovu přehodnoťte. Pokud zmenšíte velikost důvěry a vkladů, zabráníte tomu, abyste ztratili příliš mnoho, příliš rychle. Pokud pouze sázíte rekreačně, je snížení vašeho bankrollu tím správným krokem. Tímto způsobem můžete zůstat ve hře déle a časem vkládat více sázek.

Profesionální sázkaři vyhrají přibližně 60% svých sázek, což znamená, že očekávají ztrátu alespoň 40%. Ztráta je součástí sportovních sázek, bez ohledu na to, kdo jste. Pokud vás zajímá, jak postupují profesionální sázkaři, můžete si přečíst článek zde.

V případě, že jste na vítězné vlně a zažíváte sérii výher, udržujte velikost svých vkladů a důvěry na zdravém procentu, který odpovídá vaší toleranci rizika. Nesázejte na jednu událost více než 5%. Nedělejte nic bláznivého jen proto, že máte díky sérií výher pocit nesmrtelnosti!

Pamatujte, že vše se děje ve vlnách, jsou období pozitivních a negativních vln. Po bouřce se vždy vyjasní - to si opakujte při špatných sériích. Nemůže být stále jen hezky, určitě někdy zaprší – pamatujte na to a vytvářejte rezervy pro deštivé dny.

Pokud se Vám dlouhodobě nedaří, resp. nejste v zisku za dobu, co sázíte a chcete tuto situaci změnit, tak můžete využít našich notifikačních balíčků a naučit se sázet strategicky ve správný čas.

Sdílet tento článek

Tato webová stránka používá cookies ke zlepšení prohlížení webu a poskytování dalších funkcí. Další informace naleznete zde

Povolit všechny cookies